lipiec_2013r
07.07.2013r

07.07.2013 r. - Pożegnanie proboszcza parafii wojskowej w Złocieńcu.

 

Ksiądz podpułkownik Sławomir Pałka odchodzi po 127 miesiącach posługi.

?Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem? /Koh 3,1/.

Przyszedł też czas, po 127  miesiącach pobytu, pożegnać się z miejscem pracy duszpasterskiej i z tymi pośród których była sprawowana posługa duszpasterska. Dokonuje się to na podstawie Dekretu Biskupa Polowego Wojska Polskiego ? Józefa Guzdka.

W dniu 7 lipca 2013 roku w kościele wojskowym p.w. Św. Augustyna Złocieńcu miała miejsce Msza św., która zwieńczyła pobyt i posługę dotychczasowego proboszcza parafii garnizonowej ks. ppłk. Sławomira Pałki, który dalszą swoją posługę będzie sprawował w parafii wojskowo-cywilnej w Gdańsku.

Przedstawiciele dowództwa 2 Brygady Zmechanizowanej,  lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych oraz   parafianie, przybyli do świątyni parafialnej aby podziękować księdzu Sławomirowi  za przeżyty wspólny czas
w służbie Bogu, Ojczyźnie  i drugiemu człowiekowi.

Ks. Sławomir też nie omieszkał  podziękować zebranym, przypominając jedocześnie, że 127 miesięcy to szmat czasu, który, można powiedzieć, na zawsze związała go z tym miejscem

Dzisiejszy dzień to równocześnie powitanie nowego proboszcza - ks. mjr. Tadeusza Gryglickiego, który zgodnie z odczytanym dekretem, obejmuje obowiązki proboszcza parafii wojskowej w Złocieńcu.