NIEDZIELA PALMOWA

14 kwietnia 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ZŁOCIENIEC

 

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas.

 

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.

 

Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 19:00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji, adoracja do 22:00.

 

W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz. 19:00, wcześniej, bo o godz. 15:00 zapraszamy wszystkich parafian na drogę krzyżową. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 22:00. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Od godz. 10:00 do godz. 12:00 co pół godziny będzie odbywać się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.

 

Wieczorem w sobotę o godz. 18:00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec i naczynia na wodę święconą.

 

W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 06:00 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego następna Msza św. o godz.11:00.

 

W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego o godz. 9:00


 

WIELKI TYDZIEŃ

ZŁOCIENIEC

WIELKI CZWARTEK

godz. 19.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej

do godz. 22.00 Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy

WIELKI PIĄTEK

godz. 15.00 Droga Krzyżowa

godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej

do 23.00 Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim

WIELKA SOBOTA

 Od godz. 8.00 do 18.00 Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim

godz. 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW – godz. 10.00; 10.30; 11.00; 11.30 i 12.00

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

godz. 6.00 Uroczysta Msza św. Rezurekcyjna

godz. 11.00 Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

godz. 9.00 Msza św.


 

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM w Chybiu

 logo