DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     
27 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Dzisiaj po Mszy św. jest prowadzona zbiórka na rzecz ofiar kataklizmu, które miały miejsce na Pomorzu.
  1. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Tym bardziej zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele będzie taka możliwość od godz. 16:30. Po Mszy św. o godz. 17:00 z sakramentami świętymi odwiedzę chorych.
  1. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowej Mszy Świętej z udziałem władz miasta i kombatantów o godz. 17:00, będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.
  1. Od przyszłej niedzieli porządek Mszy św. jak w ciągu roku: o godz. 9:30 i 11:00. Zapraszam na uroczysta Mszę święta o godz. 11:00 podczas której nastąpi przekazanie obowiązków proboszcza księdzu por. Grzegorzowi LACHOWI.