XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 10 PAŹDZIERNIKA 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZŁOCIENIEC


Dziękuje za ofiarowane kwiaty i przygotowanie wystroju kościoła.

 

Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że  zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa: wtorek i czwartek po Mszy Świętej; poniedziałek, środa, piątek o godz. 16.30, a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 8.45.

 

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy kolejny Dzień Papieski i swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi, a została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Ofiary będzie można złożyć do skarbony przy wyjściu z Kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 

W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i katechetom, życzymy wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

 

Zapraszam w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. w intencji Żołnierzy, Pracowników RON tworzących XI Zmianę PKW IRAK. Nabożeństwo różańcowe w tym dniu o godz. 16.15.

 

W Piątek o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.

 

 Liturgia w tym tygodniu

wtorek– godz. 6.30

Poniedziałek, środa, czwartek, piątek – godz. 17.00

 


L.dz. PE/265/2021

 Szczepimy się!

Apel Biskupa Polowego do Żołnierzy i Funkcjonariuszy służb mundurowych

 

        W czasie pandemii, powszechnego zagrożenia zdrowia i życia, każde słowo, które burzy zaufanie do służby zdrowia i akcji szczepienia, jest wysoce nieodpowiedzialne. Na wojnie z koronawirusem, podstępnym i bezwzględnym wrogiem ludzkości, należy zaufać służbie zdrowia, sprawdzonym procedurom medycznym oraz jasnym wskazaniom papieża Franciszka.

        Szczepimy się! Niech ten apel o zdrowy rozsądek, rozumne i odpowiedzialne podejście do akcji szczepień w szeregach Wojska Polskiego i służb mundurowych będzie przykładem dla reszty społeczeństwa. Jeżeli chcemy służyć, trzeba się zaszczepić! Jestem już po pierwszej dawce szczepień. Mam pełne zaufanie do tych, którzy się na tym znają. Szczepieniom poddają się także księża kapelani, służący żołnierzom, funkcjonariuszom służb mundurowych, kombatantom oraz ich rodzinom.                            

       

+ Józef Guzdek
Biskup Polowy

Warszawa, 16 kwietnia 2021 r.  


 Bezpłatne badanie kolonoskopowe

Projekt obejmuje bezpłatne profilaktyczne badania kolonoskopowe dla pacjentów:

  • w wieku od 50 do 65 lat
  • w wieku od 40 do 65 lat, jeśli przynajmniej jeden krewny I stopnia chorował na raka jelita grubego
  • w wieku od 25 do 65 lat dla pacjentów z potwierdzeniem zespołu HNPCC lub FAP.... więcej

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM w Chybiu

logo