I NIEDZIELA ADWENTU

02.12. 2017 r.

ZŁOCIENIEC

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dzisiaj w I Niedzielę Adwentu – rozpoczynamy nowy ROK Kościelny, który będziemy przeżywać pod hasłem  „ W mocy Bożego Ducha  ”. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana, nie tylko na kolejne świętą Bożego Narodzenia, ale na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również w Ordynariacie Polowym obchody 100 lecia Biskupstwa Polowego.

Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele we wtorki i czwartki o godz. 6:45 a w piątek o 17.00  zapraszam szczególnie dzieci i młodzież. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.

 

Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele od przyszłej niedzieli.

Od przyszłej niedzieli można się zaopatrzyć w poświęcone opłatki.

 

Szczególnie zachęcam do udziału w akcji SZLACHETNA PACZKA, dzisiaj już ostatnia niedziela podczas której możemy wesprzeć to dzieło. Można złożyć ofiarę do specjalne puszki znajdującej się na stoliku z tyłu kościoła.

W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę Św. o godz. 17.00 szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Proszę przynieść medaliki do pobłogosławienia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- we wtorek św. Barbara – dziewica i męczennica – patronka górników, hutników, artylerzystów;

- w środę św. Jan Damasceński  - kapłan i doktor Kościoła;

- w czwartek św. Mikołaj – biskup;

- w piątek św. Ambroży – biskup.

 

SZLACHETNA PACZKA 2018 zobacz....

 


 

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM w Chybiu

 logo