Ogłoszenia

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

05 SIERPNIA 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZŁOCIENIEC

 

Dziękuje za ofiarowane kwiaty i przygotowanie wystroju kościoła.

 

Dzisiaj przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Pan Jezus zachęca nas, abyśmy umocnieni Jego Ciałem wytrwale zmierzali drogami doczesności „ku wieczności”, „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”. 

W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane. Msza św. będzie sprawowana o godz. 10.00. Tradycyjnie podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża.

 

Także 15 sierpnia wspominamy 98. rocznicę wybuchu bitwy warszawskiej „Cudu nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 10.00 w intencji dowódców, oficerów, podoficerów, żołnierzy i pracowników RON oraz wszystkich kombatantów, emerytów i rencistów wojskowych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i jej obrońców. Zapraszam do udziału we Mszy św. i uroczystościach w mundurze wojskowym.

Uroczystości w Złocieńcu rozpoczną się o godz 11.30. Szczegóły w gablocie.

 

Nasi wojskowi pielgrzymi pojutrze tj. 14 sierpnia wejdą na Jasną Górę. W ich pątniczym trudzie wspierajmy ich naszymi modlitwami.  

 

Parafia Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu zaprasza 15 sierpnia o godz. 19 na koncert .Szczegóły wywieszone w gablocie.

 

Z racji mojego udziału w Pielgrzymce Wojskowej kancelaria parafialna będzie czynna po 15 sierpnia.

 

Od 1 lipca
w okresie wakacyjnym
Msza św. niedzielna tylko
o godz. 9.00

 


 

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM w Chybiu

 logo

Zaprasza na turnus rehabilitacyjny osób niepełnosprawnych

 

Turnus rehabilitacyjny odbędzie się w terminie od 21 lipca do 04 sierpnia 2018 roku w Instytucie Dydaktyczno - Naukowym im. Vincenza Priestnitza w Głuchołazach. Zapisy chętnych do wzięcia udziału w tegorocznym wyjeździe zaczynamy od opiekunów. Od ilości opiekunów zależeć będzie ilość podopiecznych, którzy będą mogli wziąć udział w turnusie rehabilitacyjnym. Prosimy zatem chętnych do opieki na turnusie o potwierdzenia chęci udziału pod nr telefonów 603 879 474 lub 601 458 698. Zapisy osób niepełnosprawnych z powiatu cieszyńskiego rozpoczniemy 17 lutego a osób z innych powiatów od 24 lutego (do wyczerpania miejsc). Ufamy, że wzorem lat poprzednich tegoroczny turnus rehabilitacyjny dojdzie do skutku i przysporzy wszystkim wiele radości.

Szczegółowe informacje u ks. por. Grzegorza LACHA

Więcej na stronie internetowej ….