I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 LUTY 2018


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ZŁOCIENIEC

 

W pierwsza niedzielę Wielkiego Postu słyszymy wezwanie Chrystusa do nawrócenia i uwierzenia w Ewangelię. Dołóżmy starań, by ten czas szczególnej łaski jak najlepiej przeżyć i dobrze wykorzystać.

 

Przypominam, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wszelkich wesel, zabaw i dyskotek.

Za tydzień przypada niedziela Ad Gentes - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła w przyszłą niedzielę będzie można złożyć do puszki ofiarę na to dzieło. Za wszelkie ofiary składam Bóg zapłać.

Ojciec Święty Franciszek wezwał cały Kościół, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 16.30

Gorzkie Żale – w niedziele po Mszy Św. o godz. 9.30

 

Od 1 lutego nowy porządek Mszy św. w tygodniu:

Poniedziałek, środa i piątek godz.17.00

Wtorek i czwartek godz. 8.00

Kancelaria będzie czynna w poniedziałki, środy i czwartki od godz. 16.00 do 16.45

Można tez ustalić droga telefoniczną inny termin wizyty w kancelarii.

 

Parafia Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu zaprasza na kurs Alpha. Szczegóły na plakacie.

Parafia św. Jadwigi zaprasza do udziału w pielgrzymce do Włoch. Szczegółowe informacje w zakrystii i na stronie internetowej Parafii.

 


 

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM w Chybiu

 logo

Zaprasza na turnus rehabilitacyjny osób niepełnosprawnych

 

Turnus rehabilitacyjny odbędzie się w terminie od 21 lipca do 04 sierpnia 2018 roku w Instytucie Dydaktyczno - Naukowym im. Vincenza Priestnitza w Głuchołazach. Zapisy chętnych do wzięcia udziału w tegorocznym wyjeździe zaczynamy od opiekunów. Od ilości opiekunów zależeć będzie ilość podopiecznych, którzy będą mogli wziąć udział w turnusie rehabilitacyjnym. Prosimy zatem chętnych do opieki na turnusie o potwierdzenia chęci udziału pod nr telefonów 603 879 474 lub 601 458 698. Zapisy osób niepełnosprawnych z powiatu cieszyńskiego rozpoczniemy 17 lutego a osób z innych powiatów od 24 lutego (do wyczerpania miejsc). Ufamy, że wzorem lat poprzednich tegoroczny turnus rehabilitacyjny dojdzie do skutku i przysporzy wszystkim wiele radości.

Szczegółowe informacje u ks. por. Grzegorza LACHA

Więcej na stronie internetowej ….