XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14 PAŹDZIERNIKA 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZŁOCIENIEC

 

Dziękuje za ofiarowane kwiaty i przygotowanie wystroju kościoła.

 

Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będziemy celebrowali: niedziela: po Mszy Św. o godz.9.00, czyli około godz. 9.45
w tygodniu: w poniedziałek, środa i piątek o godz. 16.30 we wtorek i czwartek o 7.30

INTENCJE RÓŻAŃCOWE zobacz..

 

Dzisiaj 14 października pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

 

Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

 

W czwartek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

 

W piątek o godz. 17.00 Msza Św. w intencji żołnierzy , którzy będą składać przysięgę wojskową w sobotę. Różaniec tego dnia o godz. 16.15. Serdecznie zapraszam.

 

Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wystawione zostały specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.

 

Do końca roku kalendarzowego proszę, aby zgłosiły się osoby dorosłe, które chcą przygotować się i przyjąć sakrament Bierzmowania.

         

W tym tygodniu patronują nam:

  • - 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243)
  • - 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik
  • - 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • - 21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup

 


 

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM w Chybiu

 logo