12.05.2013r

12 maja 2013 r. - Rocznica I Komunii Świętej.

Dobrym zwyczajem jest, że w maju po pierwszych Komuniach Św. w parafiach obchodzi się uroczyście także rocznice I Komunii Św. Dlaczego Kościół tak je celebruje?

Wyrasta to z rozumienia podstawowego celu w życiu człowieka, którym jest uwielbianie i służenie Bogu. To nas prowadzi do szczęścia. Pierwszym takim momentem jest chrzest a drugim - przyjęcie Komunii Świętej czyli jedność z Bogiem. To jest najpiękniejszy wyraz naszej miłości do Boga. Kościół pragnie ugruntować to doświadczenie u dzieci poprzez Biały Tydzień, a później poprzez pierwszą rocznicę komunii. To przypomnienie, jak wielkie wydarzenie przeżyliśmy rok temu.

W niedzielę 12 maja o godzinie 11.00 w Kościele Garnizonowym w Złocieńcu została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji dzieci przeżywających rocznicę  Komunii Świętej oraz ich rodzin. W tym roku 12 dzieci z naszej Parafii z klas trzecich Szkoły Podstawowej Nr 3 w Złocieńcu uczestniczyło w tej rocznicowej Eucharystii.   Dzieci aktywnie włączyły się w Liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego, modlitwę powszechną, niesienie darów ofiarnych. Do tej uroczystości przygotował, jak również  Eucharystię sprawował, proboszcz  ks. ppłk Sławomir Pałka.

Podczas sprawowanej liturgii dało się odczuć i zauważyć, jak dzieci były szczęśliwe z faktu, że odświętnie ubrane i w uroczystej oprawie liturgicznej mogły jeszcze raz przeżyć swoje spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie Mszy świętej ks. proboszcz rozdał dzieciom pamiątkowe rocznicowe obrazki, które będą Im przypominać to wydarzenie. Dzieci, które przeżywały swoją Rocznicę i Ich rodzice złożyli swój dar pieniężny dla Parafii  w kwocie 1000 zł, który jest przeznaczony na witraż ? symbol św. Mateusza Ewangelisty.

Prośmy Boga za wszystkie dzieci, które obchodzą rocznicę swojej I Komunii Świętej, aby ich uroczyste spotkanie z Chrystusem na Eucharystii umocniło Ich przyjaźń z Jezusem i stało się dla Nich początkiem regularnego przyjmowania ?Chleba Życia?.