05.05.2013r_g.11.00

?Jezus Chrystus wiele dni na Ciebie czekał,
Dziś przyszedł i w sercu Twym zamieszkał.
Zaprosiłeś Pana w duszy swej czystości,
On Twym przyjacielem, nie czyń Mu przykrości.
Zaufaj Jemu, a będziesz dobrym człowiekiem,
Pomagaj ludziom i radość nieś uśmiechem.?

 

Pierwsza Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego chrześcijanina. Czas przygotowań do tej uroczystości uświadamia nam, że jesteśmy powołani do tego, aby umożliwić dzieciom odkrycie, jak wielkie znaczenie duchowe ma ten dzień dla całej rodziny.

?Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie" (Mk 10,14) ? tak powiedział Jezus Chrystus do Apostołów. W dniu 05 maja 2013 r. o godzinie 11.00 dwanaścioro  dzieci z naszej wojskowej parafii przyjęło Pana Jezusa do swego serca w Komunii Świętej. Mszy Św. Pierwszokomunijnej przewodniczył i homilię wygłosił proboszcz parafii ks. ppłk Sławomir PAŁKA.

Cały kościół był wypełniony  przez dzieci, ich rodziców i licznych gości. Dzieci uczestniczyły  nie tylko w Liturgii Słowa (czytania mszalne oraz psalm), ale także modliły się w modlitwie wiernych, mówiły wiersze oraz śpiewały pieśni. Na specjalnie przygotowanym stole przygotowane były dary w postaci chleba, wina  i małych chlebków,  które zostały przyniesione w procesji do ołtarza i złożone na Nim.

Na zakończenie uroczystości Ks. Proboszcz podziękował wszystkim za trud włożony w przygotowanie się dzieci do I Komunii Świętej oraz ufundowanie witraża z symbolem św. Mateusza Ewangelisty, który jest między innymi darem  rodziców i dzieci klas II, a który zostanie zamontowany do końca maja.

Była to bardzo piękna uroczystość, która na pewno zostanie w pamięci dzieci, i ich rodziców na bardzo długo. Ale nie pamięć jest tu najważniejsza. Najważniejsza jest ciągła kontynuacja spotkań z Panem Jezusem w Sakramencie Eucharystii i to właśnie dzieci obiecały Panu Jezusowi w dniu Ich Pierwszej Komunii Świętej.

Msza Święta Pierwszokomunijna  była zwieńczeniem rocznego przygotowania się dzieci do jednego z najważniejszych wydarzeń w ich życiu, kiedy to Chrystus po raz pierwszy zagościł w Ich sercu. Za ten dar dzieci będą dziękować Panu Bogu przez cały zbliżający się tydzień, tzw. Biały Tydzień.

Oprócz szkolnej katechezy, dzieci uczestniczyły wraz ze swoimi rodzicami w nabożeństwach i okolicznościowych katechezach w ciągu całego roku, kiedy to otrzymały poświęcone różańce, medaliki i książeczki. Uwieńczeniem tego czasu jest I Komunia Święta, która w naszej parafii udzielana jest tradycyjnie w I niedzielę maja.

?...Zostań z nami na zawsze już Panie,
Bo przed nami daleka jest droga??
Wśród codziennych radości i smutków
Znajdziemy naszą ścieżkę do Boga.?