20.01.2013r PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 16 lutego 2013 22:30

20 stycznia 2013 r . - Koncert Kolęd i Pastorałek.

W niedzielę 20 stycznia br. o godzinie 12.00  w Naszym Kościele Garnizonowym  rozpoczął się Koncert Kolęd i Pastorałek w nieco innych aranżacjach niż jesteśmy przyzwyczajeni do śpiewania czy słuchania.

Najstarsze znane polskie kolędy pochodzą z XV i XVI wieku. Przez kolejne stulecia powstało wiele pięknych kolęd i pastorałek, a także powstają nowe, pisane współcześnie. W liturgii kościelnej, jak i w domach śpiewa się te najbardziej znane. Dlatego też koncerty Kolęd są okazją do zaprezentowania całego ich bogactwa i różnorodności, zaczerpniętej z najprzeróżniejszych tradycji.

Zespołem, który wypełnił cały czas koncertu, był Zespół Wojciecha Kucharskiego -  Party Music Projekt, który po raz pierwszy koncertował w Naszej Świątyni. Jest to zespół, który prezentuje różne gatunki muzyki, my natomiast mogliśmy obejrzeć i posłuchać ich interpretacji pieśni bożonarodzeniowych. Zgromadzeni wierni  mogli przekonać się, że świąteczne piosenki zaaranżowane w taki sposób, są bardzo efektownym widowiskiem muzycznym. Wierni gromkimi brawami nagrodzili artystów. To była duchowa uczta!

Pomysłodawcą Koncertu była sekcja wychowawcza 2.BZ.


Poprawiony: sobota, 16 lutego 2013 22:36