11.11.2012_koncert

11 listopada 2012 ?  Koncert Międzyszkolnego Chóru ?DOMINANTA? z Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach z okazji Święta Niepodległości.


W niedzielę 11 listopada 2012 r. o godzinie 12.00  w Kościele Garnizonowym p.w. św. Augustyna w Złocieńcu odbył się wyjątkowy koncert z okazji Święta Niepodległości. Występ został przygotowany przez Międzyszkolny Chór ?DOMINANTA? z Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach pod kierownictwem            p. Bożeny Cienkowskiej, nauczycielki i dyrygenta chóru.

Chór od wielu lat bierze udział w konkursach i przeglądach, zarówno w regionie jak i w całym kraju, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy oraz w eliminacjach wojewódzkich w Szczecinie, Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, Festiwalu Pieśni Religijnej "Cantate Domino" im. Jana Pawła II w Koszalinie. Chór koncertował także poza granicami Polski - w Niemczech, Francji i na Litwie. Uczestniczy również w ogólnopolskim programie "Śpiewająca Polska". W 2009 roku jako jedyny zespół z województwa zachodniopomorskiego brał udział w koncercie plenerowym z okazji     44. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans we Wrocławiu, gdzie na jednej scenie znalazło się ponad 1000 chórzystów z całego kraju, orkiestra złożona z muzyków akademii muzycznych m.in. z Wrocławia i Warszawy, a całość poprowadził sławny angielski dyrygent Paul McCreesh.

Koncert , który miał miejsce w nasze Wojskowej Parafii został podzielony na trzy części. W pierwszej ? poświęconej  muzyce religijnej,  usłyszeliśmy m.in. utwory: ?Rota?, ?Będę śpiewał Tobie?, ?Kyrie?, Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie?, ?Nie bój się, wypłyń na głębię?. Drugą część ? muzykę świecką reprezentowały pieśni i piosenki: ?Rozkołysz pieśnią świat?, ?Kum i Kuma?, ?Polskie kwiaty?, ? Polka lubelska?, ? Moja piosnka?. W ostatniej trzeciej części ? pieśni legionowe, usłyszeliśmy: ?Przybyli ułani pod okienko?, ?O mój rozmarynie?, ?Piechota?, ?Wojenko, wojenko?, ?Jak to na wojence ładnie?, ?Marsz pierwszej Brygady?.

Na zakończenie koncertu chór wykonał hymn III Tysiąclecia ( muz. i sł. Mirosław Gałęski)

Muzyczny spektakl został bardzo ciepło przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność. Dowodem tego było wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, a także gromkie brawa i bisy na zakończenie koncertu. Wśród uczestników muzycznego wydarzenia obecni byli żołnierze 2.BZ wraz z dowódcą brygady ? płk dypl. Andrzejem Kuśnierkiem.