04-02-2011r
Wpisany przez mzpol   

4 lutego br. w godzinach popołudniowych J.E. ks. biskup polowy WP Józef Guzdek  z krótką wizytą przybył do Parafii Wojskowej p.w.  św. Augustyna w Złocieńcu.

Jego Ekscelencja zapoznał się ze stanem budowy Kościoła i plebani, gdzie prace budowlane trwają już od 17 grudnia 1998 roku. Ksiądz biskup zainteresował się Ołtarzem Parafii Wojskowej, który nawiązuje do DRZEWA ŻYCIA, oplatanego przez wody wezbranej rzeki.

Symbolika Ołtarza związana jest z nauczaniem Jezusa Chrystusa, który symbol DRZEWA przywoływał wielokrotnie w swoim nauczaniu: W przypowieści o "drzewie, które od trzech lat nie przynosiło owocu" (Łk 13,6-9); w nauczaniu o "dobrym drzewie, które rodzi dobre owoce" oraz o "drzewie złym, które rodzi złe owoce". (Mt 7,15-20; 12,33); w wydarzeniu, kiedy to - krótko przed swoją śmiercią - przeklął figowe drzewo. (Mk 11,12-14.20-22; por. Łk 23,27-31). We wszystkich wskazanych przypadkach Pan Jezus przywoływał symbol ?drzewa?, by zilustrować stan duchowy całego Izraela lub jakiejś jednostki.

Na koniec pobytu w Złocieńcu Ksiądz Biskup pobłogosławił mieszkanie księdza kapelana.