09.10.2011r

 

09 października 2011 ? XI Dzień Papieski


09 października 2011 roku w Naszej Parafii obchodziliśmy, kolejny już, XI Dzień Papieski pod hasłem: ?JAN PAWEŁ II ? CZŁOWIEK MODLITWY?. Montaż słowny, który przygotowała młodzież Szkoły Podstawowej nr 3 pod kierunkiem p. katechetki Jadwigi Gruger, został zaprezentowany o godzinie 11.00 przed Mszą świętą.

Prymat modlitwy ujawniał się we wszystkich okolicznościach życia Papieża. Pozostanie w naszej pamięci obraz modlącego się Ojca Świętego przed obrazem Matki Najświętszej z brewiarzem w rękach, kiedy w tym samym czasie czekały na niego rzesze wiernych i światowe media. Trudno nie zauważyć niezwykłego podobieństwa Papieża do wychodzącego na górę Jezusa Chrystusa, który łączył się w modlitwie                ze swoim Ojcem, ?uzgadniał rytm bicia swego serca z rytmem serca Bożego? i dopiero po tak przeżytym spotkaniu ?na szczycie?, wychodził do oczekujących Go ludzi, aby nauczać, uzdrawiać i zbawiać.

Celem tegorocznego, XI już Dnia Papieskiego, jest rozbudzenie ducha modlitwy, co będzie wypełnianiem duchowego testamentu Papieża Polaka. Po raz pierwszy będziemy mogli modlić się za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II. Tak jak kiedyś On sam uczył się modlitwy od wybitnych świętych Kościoła, męczenników, doktorów i mistyków, tak teraz sam dołączył do ich grona, jako Nauczyciel i Świadek dla następnych pokoleń wierzących.