15.08.2011r

Święto Wojska Polskiego


15 sierpnia o godz. 10.00 w Kościele Garnizonowym p.w. św. Augustyna w ZŁOCIEŃCU w asyście Kompanii Honorowej i Pocztu Sztandarowego 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, została odprawiona Msza św. w intencji Wojska Polskiego z udziałem  władz miejskich, wojska, służb mundurowych i kombatantów.

Ksiądz ppłk Sławomir PAŁKA w wygłoszonym słowie Bożym nawiązał do wyjątkowych wydarzeń, ?które miały miejsce 91. lat temu i w naszej historii zostały nazwane ?Cudem nad Wisłą?. Victoria Polska 1920 r. jest wciąż żywa i pozostanie w sercach Polaków jako jedno z najważniejszych zwycięstw w całej tysiącletniej historii? - powiedział.

Ksiądz kapelan dodał  także: "Dzień 15 sierpnia jest Świętem naszych żołnierzy, żołnierzy polskich wszystkich stopni, służb i rodzajów broni, a dla całej cywilnej części naszego społeczeństwa  to dzień, który stanowi okazję do zatrzymania się w refleksji i w modlitwie nad trudem i niebezpieczeństwami żołnierskiej służby.".(...)

Na koniec swojego wystąpienia ksiądz ppłk Sławomir Pałka przywołał słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego, który wspominał sytuację na froncie, po pojawieniu się Bogurodzicy: (...)"Wydawało mi się, że jestem gdzieś we śnie, w świecie zaczarowanej bajki. Czy śniłem wtedy, czy śnię teraz, gdy 5 Dywizja swobodnie i bez oporu przebiega śmiało przestrzenie, które na początku oddawała bolszewickiej 16 Armii". (...)

Dziś już wiemy, że nie był to sen, tylko Cud, do którego doszło, gdy Maryja była wzywana na pomoc w powszechnych, żarliwych i wytrwałych modlitwach całego narodu polskiego! ? dodał na zakończenie ksiądz kapelan.