24.04 - 22.06.2011r

25 kwietnia 2011 r. - 22 czerwca 2011 r. - Pierwszy etap prac związanych z wykonaniem elewacji Kościoła.

 

Wierni Parafii Wojskowej  w Złocieńcu po raz pierwszy 26 lipca 2003 roku uczestniczyli we Mszy Świętej w swoim  nowym Kościele w dniu Święta Brygady. Nie oznaczało to jednak, że już na stałe można było korzystać z Tego miejsca. Dalej były prowadzone prace we wnętrzu Kościoła, związane z wykonaniem tynków, malowaniem ścian i wykonaniu sufitu z płyt gipsowo-kartonowych. Dopiero Pasterka odprawiona w roku 2003 stała się początkiem codziennej Eucharystii w nowym Kościele.

Aż do dzisiaj, w miarę otrzymywanych pieniędzy i z pieniędzy parafialnych, trwają prace związane z dokończeniem budowy i wystroju Kościoła.

Obecnie, od 25 kwietnia br., trwają prace przy wykonaniu elewacji Kościoła. Obejmują one wykonanie tynków ścian, wykonaniu tynku strukturalnego, ułożeniu płytek klinkierowych na cokole wokół całego budynku, wykonanie podbitki na części plebanii i ułożeniu opaski z kostki brukowej wokół całego budynku. Roboty są już zaawansowane, ale to jest dopiero pierwszy etap zaplanowanych prac.

Prowadzenie prac związanych z wykonaniem elewacji Naszego Kościoła, po kilkuletnich staraniach, jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu, jakie otrzymaliśmy na początku roku od Księdza Biskupa.