XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 Listopada 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OLESZNO

 

Dziękuje za ofiarowane kwiaty i przygotowanie wystroju kościoła.

 

Dziś przezywamy w Kościele w Polsce XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i chcemy wesprzeć chrześcijan w Sudanie Południowym.

W niedziele listopada 15 min przed Mszą Św. będziemy polecać naszych bliskich zmarłych w modlitwie wspominkowej.

 

W poniedziałek, 11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 11:00 w kościele pw. Piotra i Pawła w Drawsku Pomorskim , podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin. Tam odbędą się główne obchody.

 

Serdecznie zapraszam w niedziele 17 listopada o godz. 16.00 na organizowany przez Klub Wojskowy koncert patriotyczny z okazji odzyskania niepodległości. Wykonawcą będzie Wojtek Kubiak. Koncert odbędzie się w Parafii Wojskowej w Złocieńcu.

Zgodnie z Dekretem Biskupa Wojskowego ks. Józefa Guzdka z dniem 12 listopada administratorem naszej Parafii Wojskowej został mianowany ks. por. Rafał Daniec.

 

Zgodnie z Dekretem Biskupa Wojskowego ks. Józefa Guzdka z dniem 13 listopada zostałem mianowany kapelanem VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Irak i zostałem mianowany rezydentem naszej Parafii Wojskowej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- 11 XIśw. Marcin z Tours rzymski legionista, biskup,

- 12 XI – św. Jozafat biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,

- 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.