XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 LIPCA 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OLESZNO

     

Dziękuje za ofiarowane kwiaty i za troskę o wystrój kościoła.

 

Niedziela 25 lipca jest obchodzona w Polsce jak dzień solidarnosci z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Po Mszy Świętej można do skarbony złożyć ofiare na ten cel, która przez Caritas Polska zostanie przekazana poszkodowanym.

 

Poświęcenie pojazdów, modlitwa za kierowców i podróżujących z racji wspomnienia św. Krzysztofa odbędzie się w naszej parafii i w niedzielę 25 lipca, po zakończeniu Mszy Świętej. Tradycyjnie będzie możliwość złożenia ofiary na zakup środków transportu na misje.

 

Msza Św. niedzielna o godz. 13.00

 


 

 L.dz. PE/265/2021

 

Szczepimy się!

Apel Biskupa Polowego do Żołnierzy

i Funkcjonariuszy służb mundurowych

        W czasie pandemii, powszechnego zagrożenia zdrowia i życia, każde słowo, które burzy zaufanie do służby zdrowia i akcji szczepienia, jest wysoce nieodpowiedzialne. Na wojnie z koronawirusem, podstępnym i bezwzględnym wrogiem ludzkości, należy zaufać służbie zdrowia, sprawdzonym procedurom medycznym oraz jasnym wskazaniom papieża Franciszka.

        Szczepimy się! Niech ten apel o zdrowy rozsądek, rozumne i odpowiedzialne podejście do akcji szczepień w szeregach Wojska Polskiego i służb mundurowych będzie przykładem dla reszty społeczeństwa. Jeżeli chcemy służyć, trzeba się zaszczepić! Jestem już po pierwszej dawce szczepień. Mam pełne zaufanie do tych, którzy się na tym znają. Szczepieniom poddają się także księża kapelani, służący żołnierzom, funkcjonariuszom służb mundurowych, kombatantom oraz ich rodzinom.

                                     

+ Józef Guzdek
Biskup Polowy

Warszawa, 16 kwietnia 2021 r.