XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12 WRZEŚNIA 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OLESZNO

      

Dziękuje za ofiarowane kwiaty i za troskę o wystrój kościoła.

 

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. 

 

W rocznicę zwycięskiej bitwy pod Wiedniem Wojska Lądowe obchodzą swoje święto. 12 września 1683 roku polsko-niemiecko-austriackie oddziały dowodzone przez króla Jana III Sobieskiego rozbiły pod Wiedniem stutysięczną armię turecką pod wodzą wezyra Kara Mustafy. Początki obchodów świąt Wojsk Lądowych sięgają okresu II Rzeczypospolitej, kiedy to swoje święta miały poszczególne oddziały wojsk (piechota, kawaleria, artyleria, saperzy, łączność itp.). Święto Wojsk Lądowych w obecnej postaci zostało wprowadzone 12 września 1996 roku decyzją ówczesnego ministra obrony narodowej. Pamiętamy w tym dniu o modlitwie i dobrym słowie dla żołnierzy.

 

Dzisiaj  w Warszawie o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej. Zachęcam do uczestnictwa w beatyfikacji i wspólnej modlitwy poprzez media transmitujące uroczystość.

 

W piątek 17 września będziemy obchodzili 82. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie Ojczyzny.

 

Msza Święta w niedziele o godz. 13.00


 

 L.dz. PE/265/2021

 

Szczepimy się!

Apel Biskupa Polowego do Żołnierzy

i Funkcjonariuszy służb mundurowych

        W czasie pandemii, powszechnego zagrożenia zdrowia i życia, każde słowo, które burzy zaufanie do służby zdrowia i akcji szczepienia, jest wysoce nieodpowiedzialne. Na wojnie z koronawirusem, podstępnym i bezwzględnym wrogiem ludzkości, należy zaufać służbie zdrowia, sprawdzonym procedurom medycznym oraz jasnym wskazaniom papieża Franciszka.

        Szczepimy się! Niech ten apel o zdrowy rozsądek, rozumne i odpowiedzialne podejście do akcji szczepień w szeregach Wojska Polskiego i służb mundurowych będzie przykładem dla reszty społeczeństwa. Jeżeli chcemy służyć, trzeba się zaszczepić! Jestem już po pierwszej dawce szczepień. Mam pełne zaufanie do tych, którzy się na tym znają. Szczepieniom poddają się także księża kapelani, służący żołnierzom, funkcjonariuszom służb mundurowych, kombatantom oraz ich rodzinom.

                                     

+ Józef Guzdek
Biskup Polowy

Warszawa, 16 kwietnia 2021 r.