Ogłoszenia_Oleszno

NIEDZIELA PALMOWA

14 kwietnia 2019r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OLESZNO

 

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas.

 

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.

 

Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 17:00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji.

 

W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele liturgię rozpoczniemy o godz. 17:00, wcześniej, bo o godz. 16:30 zapraszamy wszystkich parafian na drogę krzyżową Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego. Przypominamy też, że w Wielki Piątek wierni między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) niech pamiętają tego dnia o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. O godz. 13:00 błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.

 

Wieczorem w sobotę o godz. 21:00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna. Liturgię  zakończymy procesja rezurekcyjna  Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec i naczynia na wodę święconą.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. o godz.9:00.

W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 11:00.


 

WIELKI TYDZIEŃ

OLESZNO

WIELKI CZWARTEK

godz. 17.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej

WIELKI PIĄTEK

od godz. 15.00 do 17.00 Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy

godz. 16.30 Droga Krzyżowa

godz. 17.00 Liturgia Męki Pańskiej

WIELKA SOBOTA

Od godz.12.30 do 21.00 Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim

godz. 21.00 Liturgia Wigilii Paschalnej

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW – godz. 13.00

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

godz. 9.00 Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

godz. 11.00 Msza św.